Skip links

Lazerli Şaft Hizalama Hizmetleri ve Raporlandırılması

  • Kaplin Ayarsızlığı eksen kaçıklığı, kasıntı adları ile de anılmaktadır. Kaplin ayarsızlığı bir eksenel kaçıklık sorunudur. Milden mile tutturulacak Lazerli ayar cihazları ile giderilir.
     
    Kaplinler görevi itibari ile üzerinde bulundurduğu devir ve torku karşısındaki mile aktarmaya yarayan çeşitli biçim ve özelliklerde üretilen güç aktarım organıdır. Kaplin ayarı, sistemin düzgün çalışmasında en önemli unsurlardan biridir. Mekanik sistemlerinin geliştiği günümüzde, hizalama (kaplin ayarı) periyodik bakım çalışmasının önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.
     
    Kötü hizalanmış şaftlar birçok makine problemine neden olmaktadır: Yapılan testler yanlış hizalamanın neredeyse makine arızalarının %50’sine neden olduğunu göstermektedir. Yanlış hizalama yapıldığında kaplin içerisinde oluşan kuvvetler nedeniyle şaft üzerindeki yükler önemli ölçüde artmaktadır. Kaplin ayarı iyi yapılamayan makinelerde; rulman hasarları, kaplin hasarları artar, salmastra sızdırma problemleri yaşanır ve enerji maliyetleri yükselir. Lazerli kaplin ayarı hassas, çabuk ve güvenilir ayar imkânı sağlayarak tüm bu olumsuzlukların ve plansız duruşların önüne geçer.
Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır.