Hakkımızda

Ana faaliyet alanımız kısaca “Kestirimci Bakım Sistemleri” olarak tanımlanabilir. Bu alanda endüstriyel tesislere, büyük-küçük ölçekli her türlü işletmelere ölçüm, danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermek amacıyla, şirket Genel Müdürümüz İbrahim Tütünoğlu’nun girişim ve önderliğinde 2010 yılında kurulmuş bir mühendislik şirketiyiz. 

Maray Makine Mühendislik bünyesinde yer alan makina mühendislerinden, makina ve elektrik teknisyenlerinden oluşan ve 20 yıllık tecrübeye sahip, işinde uzman bir ekibe sahiptir.  İdeal ve hassas bir yaklaşımla, takım ruhu anlayışıyla mevcut konumumuza baktığımızda Türkiye’nin en büyük kestirimci bakım servis hizmetleri veren firması durumundayız. Ülkemizin her köşesinde ulusal veya uluslararası marka olmuş çok değerli onlarca hizmet verdiğimiz tesisler bulunmaktadır. 

Maray Makine Mühendislik TS EN ISO 9001 standartları doğrultusunda kalite yönetim sistemine dâhil olup kurumsallaştırdığı yapısı içinde, doğru tespitleriyle, hizmet verdiği muhataplarının en güvenilir partneri olmaktadır. Geldiğimiz noktada Maray Makine Mühendislik, Türk sanayisinde Kestirimci Bakımda, konusunun uzmanı olarak tanınmanın ve Türkiye’nin en büyük Kestirimci bakım servisi olmanın, bilgisine, tecrübesine ve verdiği hizmette güvenilir olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.
Türkiye’de Kestirimci bakım servis hizmeti veren en büyük ve güvenilir firması olduğunuzu söylerken;

Biz anlayış olarak hizmet verdiğimiz her fabrikadaki, işletmedeki, tesisteki tüm varlıkları ve ekipmanları bu ülkenin milli serveti olarak görüyoruz. İşletmelerin zaman ve mali kayıplarını kendi kaybımız ve ülkenin ekonomik kaybı olarak görüyoruz. İnanın bu anlayış bizim bünyemizde yer alan tüm ekip arkadaşlarımızda, hizmet verdiğimiz işletmelere karşı aidiyet duygusunu ön plana çıkarmaktadır. Şunu samimiyetle vurgulamak istiyoruz, biz kendimizi hizmet verdiğimiz her işletmenin, her fabrikanın, her tesisisin organizasyon yapısı içerisinde bir yerde ve yakınlıkta görüyoruz. Türkiye’nin bu alanda en geniş teknik ekibine sahibiz ve ülkenin her coğrafyasında, işletmelerin full-time üretim yaptıkları bilinci içerisinde, proaktif çalıştığımızı, yani 7/24 hafta sonu, tatiller dahil hizmet verdiğimizi belirtmek istiyoruz.

Kestirimci bakım alanında hizmet veren en büyük ve güvenilir firma olduğumuz noktasında ise şunları belirtmek isteriz; Maray Makine Mühendislik ailesi olarak, değerli müşterilerimizin teveccühleri sayesinde geldiğimiz bu konumu, yeni hedeflerimiz için bir sıçrama noktası olarak görüyor ve daha iyi hizmetler verebilmek için yeni yatırımlar yapıyoruz. Bu doğrultuda dünyada sektörünün devi durumunda olan Emerson firması ile Portatif Titreşim Analizörlerinin satışı, Online Kestirimci Makina Sağlığı İzleme Sistemleri’nin satışı, kurulumu ve devreye alınması konusunda anlaşmış olup Türkiye’de bu alandaki yetkili partnerleri durumundayız. Böylece Türk sanayisinin Kestirimci bakımda, çağdaş teknolojiler uygulamasına geçişinde, kaliteli ve güvenilir hizmetler sunarak ülkemize ve sanayimize artı değer katmayı hedefliyoruz.

Maray Makina Mühendislik olarak dünyada sektörünün devi durumunda olan Emerson firması ile birlikte işletmenizin Endüstri4.0 kapsamında akıllı ve dijital fabrikalara dönüştürülmesine talibiz. Maray Makine Mühendislik, Türk sanayisinin Endüstri 4.0’a geçişinde, kaliteli ve güvenilir hizmetler sunarak ülkemize ve sanayimize artı değer katmayı hedef edinerek en güncel teknolojileri anahtar teslim projeler ile sunmaktadır. Bu bağlamda Maray Makina Mühendislik, sadece tedarikçiniz değil Endüstri 4.0 için teknoloji partneriniz olarak ön plana çıkmaktadır. Maray Makina Mühendislik; dünyada sektörünün devi durumunda olan Emerson firması ile birlikte Endüstri 4.0 kapsamında anahtar teslim projeler ile sunmaktadır. 
Online Kestirimci Makina Sağlığı İzleme Sistemleri
Online Makine Koruma Sistemleri 
Kablosuz (Wireless) IIoT Çözümleri
Makina sağlığını yönetmek için varlık performansı platformu 
İşletmeleri, Akıllı Fabrika, Dijital Fabrika, olarak da adlandırılan hale dönüştüren bu sistemler, üretimi planlama, üretimi izleme, üretim performans takibi, bakımı planlama, duruş analizi ve kök neden analizi de yaparak işletmenin kayıplarını bulma ve yok etme imkânı sunar.